Part of Tellure Rota
CE Certified
ISO 9001 Quality
24h Quote Response
Tellure Rota 336003 — Rubber ball furniture wheels, swivel bracket with stem
SKU: 336003
Rubber castors
Ø50 mm / load 30 daN
Tread Material
Rubber
Diameter
50 mm
EAN13 Barcode
8007554043165
We respond to quote requests within 4 business hours.
| Tread Material | Rubber |
| Availability | In stock |
Dimensions
| Diameter | 50 mm |
| Total Height | 73 mm |
Identification
| EAN13 Barcode | 8007554043165 |
| Manufacturer Code | 336003 |
| Brand | Tellure Rota |
| Country of Origin | Italy |
Load Capacity
| Static / 0 km/h | 30 daN |
Logistics
| Unit Weight | 0.474 kg |
Detailed Description
Rubber ball furniture wheels, swivel bracket with stem