Part of Tellure Rota
CE Certified
ISO 9001 Quality
24h Quote Response
Tellure Rota 732116 — Sigma Elastic rubber wheels, polyamide 6 centre
SKU: 732116
Elastic rubber castors
Ø200 mm / w 50 mm / bore 25 mm
Diameter
200 mm
Diameter
200 mm
EAN13 Barcode
8007554041031
We respond to quote requests within 4 business hours.
| Diameter | 200 mm |
| Width | 50 mm |
| Tread Material | Rubber |
| Availability | In stock |
Dimensions
| Diameter | 200 mm |
| Bore Hole | 25 mm |
| Tread Width | 50 mm |
| Total Height | 200 mm |
Identification
| EAN13 Barcode | 8007554041031 |
| Manufacturer Code | 732116 |
| Brand | Tellure Rota |
| Country of Origin | Italy |
Load Capacity
| Dynamic @ 4 km/h | 450 daN |
Logistics
| Unit Weight | 1.17 kg |
Detailed Description
Sigma Elastic rubber wheels, polyamide 6 centre