Part of Tellure Rota
CE Certified
ISO 9001 Quality
24h Quote Response
Tellure Rota 683104 — Polyamide 6 solid wheels
SKU: 683104
Polyamide 6 castors
Ø150 mm / w 45 mm / bore 20 mm
Diameter
150 mm
Diameter
150 mm
EAN13 Barcode
8007554037164
We respond to quote requests within 4 business hours.
| Diameter | 150 mm |
| Width | 45 mm |
| Tread Material | Polyamide |
| Availability | In stock |
Dimensions
| Diameter | 150 mm |
| Bore Hole | 20 mm |
| Tread Width | 45 mm |
| Total Height | 150 mm |
Identification
| EAN13 Barcode | 8007554037164 |
| Manufacturer Code | 683104 |
| Brand | Tellure Rota |
| Country of Origin | Italy |
Load Capacity
| Dynamic @ 4 km/h | 500 daN |
Logistics
| Unit Weight | 0.535 kg |
Detailed Description
Polyamide 6 solid wheels