Part of Tellure Rota
CE Certified
ISO 9001 Quality
24h Quote Response
Tellure Rota 685322 — Polyamide 6 solid wheels, fixed bracket type NL-M
SKU: 685322
Polyamide 6 castors
w 45 mm
Diameter
150 mm
Tread Width
45 mm
EAN13 Barcode
8007554037829
We respond to quote requests within 4 business hours.
| Diameter | 150 mm |
| Width | 45 mm |
| Tread Material | Polyamide |
| Availability | In stock |
Dimensions
| Tread Width | 45 mm |
| Total Height | 182 mm |
| Top Plate Dimensions | 100x85 mm |
| Fixing Holes Spacing | 80x60 mm |
Identification
| EAN13 Barcode | 8007554037829 |
| Manufacturer Code | 685322 |
| Brand | Tellure Rota |
| Country of Origin | Italy |
Load Capacity
| Dynamic @ 4 km/h | 220 daN |
Logistics
| Unit Weight | 0.995 kg |
Detailed Description
Polyamide 6 solid wheels, fixed bracket type NL-M