Part of Tellure Rota
CE Certified
ISO 9001 Quality
24h Quote Response
Tellure Rota 336001 — Rubber ball furniture wheels, swivel bracket with stem
SKU: 336001
Rubber castors
Ø30 mm / load 10 daN
Tread Material
Rubber
Diameter
30 mm
EAN13 Barcode
8007554043141
We respond to quote requests within 4 business hours.
| Tread Material | Rubber |
| Availability | In stock |
Dimensions
| Diameter | 30 mm |
| Total Height | 51 mm |
Identification
| EAN13 Barcode | 8007554043141 |
| Manufacturer Code | 336001 |
| Brand | Tellure Rota |
| Country of Origin | Italy |
Load Capacity
| Static / 0 km/h | 10 daN |
Logistics
| Unit Weight | 0.246 kg |
Detailed Description
Rubber ball furniture wheels, swivel bracket with stem