Part of Tellure Rota
CE Certified
ISO 9001 Quality
24h Quote Response
Tellure Rota 676111 — Thermosetting resin solid wheels, swivel bracket with bolt hole type NL
SKU: 676111
Thermosetting resin castors
Ø80 mm / w 35 mm / bore 12 mm
Diameter
80 mm
Diameter
80 mm
EAN13 Barcode
8007554068762
We respond to quote requests within 4 business hours.
| Diameter | 80 mm |
| Width | 35 mm |
| Availability | In stock |
Dimensions
| Diameter | 80 mm |
| Bore Hole | 12 mm |
| Tread Width | 35 mm |
| Total Height | 107 mm |
| Swivel Offset | 37 mm |
| Plate Diameter | 73 mm |
| Through-Hole Diameter | 12 mm |
Identification
| EAN13 Barcode | 8007554068762 |
| Manufacturer Code | 676111 |
| Brand | Tellure Rota |
| Country of Origin | Italy |
Load Capacity
| Dynamic @ 4 km/h | 160 daN |
Logistics
| Unit Weight | 0.7 kg |
Detailed Description
Thermosetting resin solid wheels, swivel bracket with bolt hole type NL