Part of Tellure Rota
CE Certified
ISO 9001 Quality
24h Quote Response
Tellure Rota 342304 — Paired polyamide 6 furniture wheels, swivel bracket with stem
SKU: 342304
Polyamide 6 castors
Ø75 mm / w 48 mm / load 30 daN
Diameter
75 mm
Diameter
75 mm
EAN13 Barcode
8007554048856
We respond to quote requests within 4 business hours.
| Diameter | 75 mm |
| Width | 48 mm |
| Tread Material | Polyamide |
| Availability | In stock |
Dimensions
| Diameter | 75 mm |
| Tread Width | 48 mm |
| Total Height | 95 mm |
Identification
| EAN13 Barcode | 8007554048856 |
| Manufacturer Code | 342304 |
| Brand | Tellure Rota |
| Country of Origin | Italy |
Load Capacity
| Static / 0 km/h | 30 daN |
Logistics
| Unit Weight | 0.12 kg |
Detailed Description
Paired polyamide 6 furniture wheels, swivel bracket with stem