Part of Tellure Rota
CE Certified
ISO 9001 Quality
24h Quote Response
Tellure Rota 392104 — Polyurethane furniture wheels, methacrylate centre, swivel castor with stem
SKU: 392104
Methacrylate castors
Ø75 mm / w 23 mm / load 40 daN
Diameter
75 mm
Diameter
75 mm
EAN13 Barcode
8007554048894
We respond to quote requests within 4 business hours.
| Diameter | 75 mm |
| Width | 23 mm |
| Availability | In stock |
Dimensions
| Diameter | 75 mm |
| Tread Width | 23 mm |
| Total Height | 101 mm |
Identification
| EAN13 Barcode | 8007554048894 |
| Manufacturer Code | 392104 |
| Brand | Tellure Rota |
| Country of Origin | Italy |
Load Capacity
| Static / 0 km/h | 40 daN |
Logistics
| Unit Weight | 0.26 kg |
Detailed Description
Polyurethane furniture wheels, methacrylate centre, swivel castor with stem