Part of Tellure Rota
CE Certified
ISO 9001 Quality
24h Quote Response
Tellure Rota 515704 — Injection moulded TPR rubber wheels, polypropylene centre, fixed bracket type NL
SKU: 515704
Thermoplastic rubber castors
Ø150 mm / w 35 mm / bore 15 mm
Diameter
150 mm
Diameter
150 mm
EAN13 Barcode
8007554025994
We respond to quote requests within 4 business hours.
| Diameter | 150 mm |
| Width | 35 mm |
| Tread Material | Rubber |
| Availability | In stock |
Dimensions
| Diameter | 150 mm |
| Bore Hole | 15 mm |
| Tread Width | 35 mm |
| Total Height | 182 mm |
| Top Plate Dimensions | 100x85 mm |
| Fixing Holes Spacing | 80x60 mm |
| Swivel Offset | 42 mm |
Identification
| EAN13 Barcode | 8007554025994 |
| Manufacturer Code | 515704 |
| Brand | Tellure Rota |
| Country of Origin | Italy |
Logistics
| Unit Weight | 0.7 kg |
Detailed Description
Injection moulded TPR rubber wheels, polypropylene centre, fixed bracket type NL