Part of Tellure Rota
CE Certified
ISO 9001 Quality
24h Quote Response
Tellure Rota 346200 — Paired polyamide 6 furniture wheels, swivel bracket with stem
SKU: 346200
Polyamide 6 castors
Ø35 mm / w 39 mm / load 10 daN
Diameter
35 mm
Diameter
35 mm
EAN13 Barcode
8007554024874
We respond to quote requests within 4 business hours.
| Diameter | 35 mm |
| Width | 39 mm |
| Tread Material | Polyamide |
| Availability | In stock |
Dimensions
| Diameter | 35 mm |
| Tread Width | 39 mm |
| Total Height | 44.5 mm |
Identification
| EAN13 Barcode | 8007554024874 |
| Manufacturer Code | 346200 |
| Brand | Tellure Rota |
| Country of Origin | Italy |
Load Capacity
| Static / 0 km/h | 10 daN |
Logistics
| Unit Weight | 0.045 kg |
Detailed Description
Paired polyamide 6 furniture wheels, swivel bracket with stem